קיימות מספר בעיות שיכולות להשפיע על כפות הרגליים ולגרום דלקת, כאב או עיוות בחלק כלשהו של מבנה כף הרגל. דורבן הוא בעיה נפוצה שיכולה להקשות מאוד במציאה של נעל נוחה. דורבן קשור בדרך כלל לבעיה בכף הרגל שנקראת plantar faciitis, שהיא בעיה בשריר המוארך שנמצא לאורך תחתית כף הרגל.

מהו דורבן?

דורבן הוא הצטברות סידן שמתרחשת בעצם העקב, שנקראת calcaneus. ההצטברות יכולה להגיע לגודל 1.5 ס”מ במקרים מסוימים. היא עשויה להימצא בתחתית העקב או בגב העקב.

מה גורם לדורבן?

צורת הליכה חריגה יכולה להפעיל לחץ על עצם העקב, וכך לגרום להצטברות הסידן להיווצר על העצם. שימוש בנעליים במידה לא נכונה שמשתפשפות כנגד העצם יכול אף הוא לגרום להיווצרות דורבן. רצים או אצנים עלולים להימצא בקבוצת סיכון מוגבר של היווצרות דורבן. אנשים עם בעיות משקל או השמנת יתר מוסיפים לחץ על כפות הרגליים שיכול להוביל להיווצרות דורבן. עומסים על השרירים או הרצועות של כף הרגל יכולים לבסוף להוביל להיווצרות דורבן.

החיים עם דורבן

ייתכן שלא יחול שיפור בכאבי עקב על ידי מנוחה והרמת רגליים. תרופות ללא מרשם כגון Advil או Aleve יכולות לעזור להקל על הכאב. רופא לכפות רגליים יכול להתאים לך מדרס אורתופדי שעוזר להפחית את הלחץ על העקב של כף הרגל. לפעמים, רופאים לכפות רגליים מזריקים קורטיקוסטרואיד לאיזור כדי להפחית את הדלקת והכאב בעקב. ה-plantar faciitis, שלעתים קרובות נלווה לדורבן, דורש אף הוא טיפול על מנת למנוע החמרה של המצב.

הנעליים המתאימות לדורבן

לניו באלאנס יש מספר דגמים שיכולים ליצור התאמה טובה יותר עבור אנשים עם דורבן. הנעליים מספקות תמיכה מספקת בקשת עבור בעיה זו, כמו גם יציבות רבה יותר כדי למנוע עייפות שרירים ומאמץ שיכולים להחמיר את הדורבן. נעלי ניו באלאנס M990 מספקות תמיכה נוספת עבור אלה הסובלים מבעיות בכף הרגל.