מאז שהוא נכנס לחיינו, הפך המכשיר הסלולרי לחלק בלתי נפרד מהם. מדובר על מכשיר שבמקרים רבים מכיל את כל מה שנחוץ לנו ורבים היו מוכנים לוותר על הרבה דברים בחיים ורק להשאיר אותו בידיהם. החלפת מכשיר סלולרי הפכה בשנים האחרונות לרלוונטית מאוד ורבים מחליפים את המכשיר אחת לתקופה קצרה.

ההחלפה נובעת מכמה גורמים עיקריים שחלקם טכניים וחלקם חברתיים גרידא, שכן לעתים יש צורך להחליף מכשיר שהתקלקל או לקנות מכשיר חדש שיצא אל השוק כדי להיות “אין”. מציאת המכשיר כרוכה בשיטוט נרחב ברשת האינטרנט, התייעצות על חברים וקריאת חומר בנושא. בסופו של דבר נבחר במכשיר שיספק לנו את התמורה הטובה ביותר ויענה לצרכים שלנו.

מה צריך לבדוק?

הטלפונים מהדור החדש מצוידים בטכנולוגיות מתקדמות מאוד והתחרות היא קשה. כל מכשיר חדש שמושק מביא אתו הבטחות חדשות, עיצוב יוקרתי ומהירות:

  • יש לבחור במכשיר שמתאים לאורח החיים שלכם. לא כל אחד זקוק לטכנולוגיה המתקדמת ביותר וישנם אנשים אשר מחזיקים מכשיר רק למטרת קבלה והוצאה של שיחות טלפון.
  • המכשירים החדשים מציעים אפשרויות רבות של צילום, הקלטה, עריכה ועוד. אנשים אשר עושים שימוש נרחב במצלמה כדאי שיבחרו במכשיר בעל מפרט טכני שמכיל מצלמה איכותית מאוד. חשוב לבדוק את האיכות של שתי המצלמות במכשיר (הקדמית והאחורית).
  • המאפיינים העיקריים מבחינת צורת המכשיר חשובים לא פחות. ישנם טלפונים סלולריים שנפתחים בצורת צדפה וישנם כאלו שהמסך והמקשים מהווים חלק אחד. טלפון נפתח יהיה מוגן יותר ממפגעים פיזיים שונים ויטה להישרט פחות.
  • המסך עובר שינויים רבים בשנים האחרונות וכיום כמעט כל מכשיר שיוצא הוא בעל מסך מגע. עדיין ניתן למצוא מכשירים בעלי מסך רגיל ולהסתפק בהם.
  • גודל המקשים הוא שיקול חשוב וישנם משתמשים שיעדיפו מסך רחב הכולל מקשים גדולים וברורים שיקלו על החיוג.
  • אם אתם גולשים שעות רבות מחוץ לבית אז מומלץ לבחור במכשיר מדור מתקדם.

מחירים

נושא המחיר הוא חשוב מאוד, ישנו מגוון עצום של מכשירים וטווחי מחירים רבים. המחיר יכול לנוע בין כמה מאות שקלים לאלפי שקלים. כמובן שיש גם את המשוגעים לדבר שישקיעו בטלפון מצופה ביהלומים, אך כאן כבר מדובר על הוצאה של מאות אלפי שקלים.

מומלץ להגדיר תקציב מראש ורק לאחר מכן לגשת לחנות ולהתחיל לחפש מכשיר שמתאים לנו. ניתן כיום לרכוש את המכשירים הסלולריים דרך חנויות אינטרנטיות או לגשת באופן פיזי לחנות בקניון. ההמלצה היא לראות את המכשיר בעיניים לפני שאתם רוכשים אותו, אלא אם כן יש לכם ידע רב בנושא ואתם מבינים בדיוק מה אתם צריכים.

מוזמנים לקרוא בפורטל הטכנולוגיה של ג’ירפה המציע סקירות על מוצרים לפני הרכישה.